- -2,00 zł

Władysław Kubik SJ
Poruszająca historia Rozalii Celakówny (1901–1944) – pielęgniarki i mistyczki, która nie wahała się poświęcić swojego życia służbie chorym na oddziale dermatologicznym w krakowskim szpitalu św. Łazarza. Pragnęła być klaryską, jednak dla pacjentów zrezygnowała z powołania, widząc w tym wolę Bożą.
Produkt dostępny na zamówienie
Bezpieczne Płatności dzięki PayPal i Dotpay
Darmowa dostawa od 129 złotych
Jesteśmy Dla Was od poniedziałku do piątku 8:00-16:00
Miarą świętości jest miłować bez miary.
Rozalia uświadomiła sobie, że ona ludzi bardzo kocha, szczerze, bez obłudy. I rzeczywiście: bliźnim służyła chętnie i bardzo się cieszyła, gdy mogła im w czymkolwiek pomóc. Do chorych podchodziła z nastawieniem apostolskim, starając się dobrocią i życzliwą zachętą sprowadzić tych biednych ludzi ze złej drogi, wpłynąć na ich szczere i trwałe nawrócenie. Do pacjentów na sali sprowadzała w porę kapłana. Podczas jej dyżurów przez prawie 20 lat żaden nie umarł bez sakramentów świętych. Słowem i żarliwą modlitwą dążyła do ich szczerego pojednania się z Bogiem.
Poruszająca historia Rozalii Celakówny (1901–1944) – pielęgniarki i mistyczki, która nie wahała się poświęcić swojego życia służbie chorym na oddziale dermatologicznym w krakowskim szpitalu św. Łazarza.
Pragnęła być klaryską, jednak dla pacjentów zrezygnowała z powołania zakonnego, widząc w tym wolę Bożą. Wizje religijne, których doświadczała, pomagały jej osiągnąć wyjątkową bliskość z Chrystusem. Odpowiadając na Jego wolę, została apostołką Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
ks. Władysław Antoni Kubik SJ (ur. 1931) – profesor nauk teologicznych, założyciel i kierownik Instytutu Kultury Religijnej oraz Sekcji Pedagogiki Religijnej na Wydziale Filozoficznym Towarzystwa Jezusowego w Krakowie. Pierwszy rektor Akademii Ignatianum. Od 1962 pracował w centrum katechetycznym przygotowującym podręczniki do nauki religii dla uczniów i podręczniki metodyczne dla katechetów. Autor wielu rozpraw naukowych, głównie z zakresu katechetyki i pedagogiki. Od 2007 wicepostulator procesu beatyfikacyjnego Rozalii Celakówny.
TAKIE BUTY Z CHOLEWAMI to zapis rozmowy Anny Jarmusiewicz z Szewachem Weissem – największym przyjacielem Polski wśród izraelskich polityków, byłym przewodniczącym Knesetu i ambasadorem Izraela w Warszawie, który mówi sam o sobie, że jest także ambasadorem Polski w Izraelu.
Pełna biografia Benedykta XVI
Czy pontyfikat Benedykta XVI był jedynie pasmem porażek? Czy wybór tego wybitnego myśliciela i konserwatysty, jednego z najbliższych powierników Jana Pawła II, był efektem strategii hierarchów, by zachować ciągłość nauczania Kościoła? Kim naprawdę jest Joseph Ratzinger i co takiego się wydarzyło, że Benedykt XVI ustąpił z urzędu?
Ojciec Peter Mary Rookey zasłynął na całym świecie jako autor Modlitwy
o cud. Był człowiekiem głębokiej modlitwy, odmawiał kilka różańców dziennie, szczególnie zaś Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej. Zawsze miał czas dla tych, którzy potrzebowali jego pomocy.
Rafael od pokoleń cieszy się niesłabnącą popularnością. Analizując jego prace - od młodzieńczych po ostatnie, stanowiące jego testament - możemy poznać cztery główne etapy w twórczości artysty: okres umbryjski pod kierunkiem Perugina, pobyt we Florencji pod urokiem Leonarda da Vinci, lata rzymskie z nowinkami Michała Anioła, a za pontyfikatu Leona X fascynację antykiem.
Dzieliły ich pochodzenie, wiek, doświadczenia wojenne. Połączyła miłość.
Ostatnia rozmowa, której przed śmiercią udzieliła Halina Szpilman, pokazuje nie tylko prywatne życie jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów, ale także historię jego żony, wybitnej lekarki, zaangażowanej działaczki, kobiety walczącej o prawa człowieka.
Niniejsza książka to opowieść o najwybitniejszym polskim kompozytorze. Przedstawia jego biografię i najważniejsze fakty, przeplatając ciekawostkami oraz cytatami z listów Fryderyka Chopina i jego bliskich, a także z ówczesnej prasy.
Niezwykle ciekawe wywiady z czołowymi postaciami świata kultury, religii i polityki, przeprowadzone przez Krzysztofa Ziemca, znanego i cenionego dziennikarza, Dowiemy się z nich m.in. o co chodzi w konflikcie na Ukrainie czy też jaka powinna rola Kościoła we współczesnym świecie.