• -4,00 zł
Szatan i demony

Szatan i demony. Wyobrażenia starożytnych żydów i chrześcijan

Aleksander MIchalak
  • ISBN : 978-83-6729-573-4
  • Okładka : twarda
  • Wymiary : 145 x 205 mm
  • Ilość stron : 370

To szczegółowe studium wyobrażeń o szatanie i demonach w judaizmie i chrześcijaństwie. Książka zaczyna się od przedstawienia koncepcji szatana w Starym Testamencie i jego roli jako oponenta Boga. Następnie autor analizuje wyobrażenia o demonach w judaizmie i chrześcijaństwie oraz ich różne funkcje takie jak opętywanie ludzi i posiadanie ciała. 

55,90 zł 59,90 zł

Najniższa cena produktu 55,90 zł z dnia 02.06.2023

Darmowa wysyłka od 129,00 zł

Szatan i demony. Wyobrażenia starożytnych żydów i chrześcijan to książka napisana przez znanego historyka religii. W swojej pracy analizuje on wyobrażenia o szatanie i demonach w judaizmie i chrześcijaństwie w starożytności.

Książka zaczyna się od przedstawienia koncepcji szatana w Starym Testamencie i jego roli jako oponenta Boga. Następnie autor analizuje wyobrażenia o demonach w judaizmie i chrześcijaństwie oraz ich różne funkcje takie jak opętywanie ludzi i posiadanie ciała. Autor przygląda się również wpływowi wierzeń o szatanie i demonach na chrześcijańskie wyobrażenie o rzeczywistości i sposobie, w jaki te wierzenia były używane do tłumaczenia zła i chorób.

Autor zwraca uwagę także na różnice w podejściu do szatana i demonów w różnych tradycjach chrześcijańskich takich jak katolicyzm, protestantyzm i prawosławie. Książka zawiera również rozdział poświęcony wyobrażeniom o szatanie i demonach w innych religiach takich jak islam, hinduizm i buddyzm.

Szatan i demony: Wyobrażenia starożytnych żydów i chrześcijan to interesujące i szczegółowe studium wyobrażeń o szatanie i demonach w judaizmie i chrześcijaństwie. Książka ta jest przydatna dla tych, którzy interesują się historią religii i chcą lepiej zrozumieć rolę szatana i demonów w tej historii.

K05013

Opis

ISBN
978-83-6729-573-4
Okładka
twarda
Wymiary
145 x 205 mm
Ilość stron
370
Dodaj opinię dla tego produktu
Loading...