• -10,09 zł
Opowieść o Rosji. Władza i mit

Opowieść o Rosji. Władza i mit

Autor, Orlando Figes przedstawia nam barwne postaci, które odgrywały kluczowe role w historii Rosji. Bez znajomości ich biografii, nie można zrozumieć największego kraju świata – od koronacji szesnastoletniego Iwana Groźnego w moskiewskim soborze, po moment, gdy Katarzyna II Wielka jadąc aresztować swego męża była ubrana w zielony mundur.

Obecnie brak na stanie
89,90 zł 99,99 zł -10,09 zł
Brutto

Najniższa cena produktu 89,90 zł z dnia 10.11.2025

 

Rosja, kraj o niezwykle bogatej historii, który przez wieki był głęboko podzielony w kwestii swojej przeszłości. To właśnie tutaj opowieści o własnych dziejach zmieniały się częściej niż gdziekolwiek indziej na świecie. Dlatego też, aby zrozumieć przyszłość Rosji i jak reżim Putina wpływa na ten kraj i świat, musimy zgłębić idee i sens rosyjskiej historii.

Ta barwna opowieść o Rosji, wybornie napisana i oparta na długoletnich studiach, jest arcydziełem autora, który jak nikt potrafi opowiadać o dziejach Rosji. To książka od pierwszych stron trzymająca w napięciu. Jesteśmy świadkami tragicznych wydarzeń i wielkich triumfów, które ukształtowały Rosję.

Wędrując przez kartki tej książki, poznajemy tajemnice rosyjskiej historii. Odkrywamy, jak władza napływała i przemijała, wpływając na losy kraju i narodu. Dowiadujemy się, jak Rosjanie tworzą nowe wersje swojej historii w każdym pokoleniu i jak ma to wpływ na ich kulturę i spojrzenie na świat.

Okładka
twarda
Wymiary
162 x 236 mm
Ilość stron
312
Rok wydania
2023
Wydawca
Wielka Litera; ul. Wiertnicza 36; 02-952 Warszawa; wydawnictwo@wielkalitera.pl; wydawca@wielkalitera.pl
ISBN
978-83-8032-978-2
K05389
9788380329782
No reviews

Zobacz także

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Product added to wishlist
Product added to compare.