• -5,00 zł
Całun i chusta

Całun i chusta z grobu Jezusa. Wielka historia, czy wielka mistyfikacja

  • ISBN : 978-83-6639-731-6
  • Okładka : twarda
  • Wymiary : 145 x 205 mm
  • Ilość stron : 256

Całun i chusta z grobu Jezusa były przedmiotem badań światowej klasy uczonych reprezentujących wiele różnych dziedzin, których rezultaty przybliża ta książka. Opowiada ona niesamowitą historię Całunu, a także dzieje chusty z grobu Jezusa. Autor omawia tu jak wyglądało rzymskie ukrzyżowanie oraz męka Chrystusa w świetle dawnych źródeł oraz współczesnej wiedzy medycznej i archeologicznej.

94,99 zł 99,99 zł

Najniższa cena produktu 94,99 zł z dnia 25.03.2023

Darmowa wysyłka od 129,00 zł

Całun i chusta z grobu Jezusa były przedmiotem badań światowej klasy uczonych reprezentujących wiele różnych dziedzin, których rezultaty przybliża ta książka. Opowiada ona przeciekawą historię Całunu, który dotarł do Francji i Włoch z Jerozolimy przez Edessę, Konstantynopol i Ateny, a także dzieje chusty z grobu Jezusa, która przez Aleksandrie trafiła do Hiszpanii, gdzie jest do dziś. Mimo dziesiątków lat badań nikt nie dowiódł fałszywości Całunu Turyńskiego. Kiedyś wydawało się, że datowanie metoda węglową wskazuje na jego powstanie w średniowieczu, ale obecnie już wiadomo, że laboratoria izotopowe datowały wówczas łatę docerowaną do narożnika Całunu, a nie jego płótno. Autor omawia w tej książce jak wyglądało rzymskie ukrzyżowanie oraz męka Chrystusa w świetle dawnych źródeł oraz współczesnej wiedzy medycznej i archeologicznej. Uchyla rąbka tajemnicy powstania wizerunku na Całunie, a także pustego grobu i zmartwychwstania Chrystusa.

 

Alfred J. Palla, pisarz, historyk, biblista i podróżnik. Studiował historię w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie, specjalizując się w historii starożytnej. W USA ukończył studia na wydziale teologii biblijnej na Andrews University oraz doktorskie w Fuller Theological Seminary w Kalifornii. W Polsce uzyskał stopień naukowy doktora historii na Wydziale Filologiczno-Historycznym Akademii Pomorskiej. Autor książek serii: Skarby mądrości, Sekrety Biblii oraz dla dzieci z serii Mądre bajki.

K05028

Opis

ISBN
978-83-6639-731-6
Okładka
twarda
Wymiary
145 x 205 mm
Ilość stron
256
Dodaj opinię dla tego produktu
Loading...