- Wyprzedaż!
- -25,00 zł

Robert F. Taft SJ
Najniższa cena produktu 9,90 zł z dnia 05.02.2023
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni
W magazynie
Bezpieczne Płatności dzięki PayPal i Dotpay
Darmowa dostawa od 129 złotych
Jesteśmy Dla Was od poniedziałku do piątku 8:00-16:00
Każda dyscyplina naukowa ma swoje „nazwiska”, których po prostu nie wypada nie znać. Podobnie rzecz się ma z historią liturgii – nie sposób o niej mówić, nie wiedząc, kim jest Robert F. Taft.
Ks. Krzysztof Porosło
Spis treści
Wykaz skrótów
Przedmowa do wydania polskiego
Słowo wstępne
Wprowadzenie
Rozdział I. Ku teologii chrześcijańskiego święta
Rozdział II. Nowe spojrzenie na historycyzm
Rozdział III. Niedziela w tradycji bizantyjskiej
Rozdział IV. Wielki Post: medytacja
Rozdział V. Częstotliwość Eucharystii na przestrzeni dziejów
Rozdział VI. Ex oriente lux? Kilka uwag na temat koncelebry eucharystycznej
Rozdział VII. Przyjmowanie komunii – zapomniany symbol?
Rozdział VIII. Duch wschodniochrześcijańskiego kultu
Rozdział IX. „Dziękczynienie za światło”. Ku teologii nieszporów
Rozdział X. Analiza strukturalna jednostek liturgicznych. Esej metodologiczny
Rozdział XI. O rozwoju liturgicznym. Ewolucja bizantyjskiej boskiej liturgii
Rozdział XII. Liturgia jako teologia
Rozdział XIII. Co dokonuje się w liturgii? Tezy o soteriologii celebracji liturgicznej
Rozdział XIV. Boskie oficjum: chorał monastyczny, modlitewnik czy liturgia ludu bożego?
Rozdział XV. Przemówienie z okazji otrzymania nagrody berakah: anamneza
Nota wydawnicza
Indeks nazwisk
Indeks rzeczowy
Stygmaty, nienaruszone rozkładem ciała po śmierci, objawienia, profetyczne sny, cudowne uzdrowienia… Począwszy od Jezusa i jego pierwszych uczniów, a skończywszy na współczesnych mistykach, cuda ubarwiają całą historię Kościoła katolickiego. Jakie są kryteria ich rozeznawania? W jaki sposób Kościół katolicki weryfikuje i uznaje cuda? Jakie są problemy przy analizie cudów na styku nauki i wiary?
Książka napisana z detektywistyczną pasją, odsłania kulisy cudownych wydarzeń z wielką historią w tle. Opowieści te wciągają od pierwszej do ostatniej strony, ale ich najważniejszym walorem jest umocnienie nadziei i wiary w to, że Pan Bóg czuwa, nie zostawia nas samymi sobie i że kiedy wyciągniemy do niego błagalnie ręce chwyci nas i nie pozwoli zginąć.
W tej książce przeczytamy o życiu św. Józefa, a przede wszystkim o jego cudach, o jego ponad stu objawieniach, w czasie których ukazywał się wraz z Maryją i Jezusem, przekazując słowne lub milczące orędzia. Zamieszczono tu również przesłania Maryi i Jezusa oraz wielu świętych, wskazujące na znaczenie i moc zawierzenia świętemu Józefowi w naszych trudnych czasach
Pontyfikat Jana Pawła I minął błyskawicznie, ale te zaledwie 33 dni wystarczyło, by porwać serca milionów wiernych zafascynowanych jego zaraźliwym uśmiechem, prostotą, bezpośredniością jego anegdotycznych opowieści.
Książka dla każdego kto chce prześledzić ziemskie wydarzenia, duchowość i magisterium Papieża Jana Pawła I, przeznaczonego do chwały ołtarzy.
Dzieło to zostało napisane przez krakowskiego archiprezbitera ks. Hieronima Powodowskiego na początku XVII wieku w czasach zagrożenia herezją protestantyzmu, ale też stanowiąc odpowiedź na wątpliwości wielu katolików czym w istocie jest Msza święta, jakie są jej cele i jak chrześcijanin powinien przeżywać Najświętszą Ofiarę.
Ból po utracie najbliższych może być zrozumiany tylko przez tych, którzy go doświadczyli. Pustka, niepokój, tęsknota... Żadne ze słów nie oddaje tego, co czuje się, gdy odchodzi ktoś kochany. Często jest to moment trudny dla naszej relacji z Bogiem. Jak Mu zaufać? Jak się do Niego zwracać? O co się modlić?
„Kto się boi Jana Pawła II?” to książka, która stawia ważne pytania: dlaczego w Kościele i poza nim są osoby, które kwestionują dorobek Świętego Papieża? Dlaczego marginalizuje się rolę, jaka odegrał Jan Paweł II w przeobrażeniu Kościoła i świata?